Skip to content Skip to footer

Usługi i doradztwo prawne WE

We Are Working Equitation na co dzień współpracuje z radcą prawnym Justyną Gruszką-Jeleń.

Obecnie Pani Mecenas wyodrębniła w ramach swojej działalności Lei&Cavalo, celem stworzenia obszaru, w którym zajmuje się szeroko rozumianą pomocą prawną w jeździectwie.

Justyna Gruszka-Jeleń

Absolwentka kierunku Prawo na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im Jana Pawła II w Lublinie, a także kierunku Ekonomia na tym samym Wydziale. Radca prawny- wpisana na listę prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych we Wrocławiu. Mediator- wpisana na listę prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych. Prywatnie- pasjonatka jeździectwa, czynny zawodnik Working Equitation.

Oferta
 • Spory sądowe: Kancelaria skutecznie reprezentuje klientów przed Sądami powszechnymi oraz organami administracji w sprawach związanych z wykonaniem umów sprzedaży konia, umów sponsoringu, odszkodowawczych, realizacji umów dot. treningu konia.
 • Kompleksowa obsługa prawna klubów sportowych, stowarzyszeń, fundacji, zawodników, stajni: w ramach kompleksowej obsługi prawnej Kancelaria oferuje sporządzenia, nadzór nad ich wykonaniem, weryfikację:
  • Umowy o trening koni
   Umowy sponsoringu
   Umowy o trening zawodników
   Umowy o sprzedaż konia
   Umowa pensjonatu
   Regulamin stajni/klubu sportowego
   Wszelkie dokumenty niezbędne do funkcjonowania organizacji – statut, umowa spółki, regulaminy, uchwały.
 • Nadto pomoc prawną w sporządzeniu aktów prawnych niezbędnych dla funkcjonowania jednostki.
 • Postępowania odszkodowawcze: posiadam wieloletnią praktykę w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych z zakresu odpowiedzialności cywilnej za wypadki, w tym w szczególności oferuję w pomoc w dochodzeniu roszczeń od sprzedawców koni, z tytułu wypadków w jeździectwie oraz wszelkich innych roszczeń związanych z poniesiona szkodą.

Dodatkowo:

Współpracujemy z tłumaczami specjalizującymi się zarówno w tłumaczeniach prawniczych jak i związanych z jeździectwem, weterynarią i hodowlą koni.

Nasi eksperci doskonale znają międzynarodowe procedury prawne, w tym regulaminy WAWE